خدمات مشاوره ای قطار شهری و سیستم های کنترل ترافیک مشهد

کارفرما: سازمان ترافیک شهرداری مشهد

زمان: ۱۳۷۵

شهرداری مشهد یکی از شرکت‎های مشاور آلمانی به نام RTCL را به عنوان مشاور این پروژه انتخاب کرده بود. شرکت آلمانی در ۲ فاز طراحی مشروح با شهرداری مشهد قرارداد منعقد کرده و مطالعات نسبتاً کاملی را انجام داده است. مرکز تحقیقات سجاد به عنوان مشاور داخلی برای بررسی و تحویل پروژه‎های فوق انتخاب گردید و در این مورد به عنوان بازوی فنی شهرداری مشهد با شرکت مشاور آلمانی همکاری داشت انطباق طرح با خواسته‎های کارفرما و امکانات موجود در ایران و بررسی نواقص طرح از جمله وظایف این مرکز بود، لازم به ذکر است که مرحله‎ی سوم پروژه‎ی فوق شامل مراحل اجرایی کار به مشاور آلمانی واگذار نشده و طرح حاضر با طرح پیشنهادی شرکت RTCL تفاوت‎های فراوانی دارد. توسط مرکز تحقیقات سجاد خدمات مشاوره‎ای گسترده‎ای در زمینه‎ی سیستم‎های هوشمند کنترل ترافیک نیز ارائه گردید. مطالعه و بررسی مشخصات کلیه‎ی سیستم‎های کنترل هوشمند و انتخاب سیستم بهینه و هم‎چنین تست و تحویل سیستم‎های هوشمند را می‎توان به عنوان نمونه‎ای از این خدمات نام برد.

 

 

 

بهینه سازی سایت های موبایل

کارفرما : شرکت بهین ارتباط

زمان : ۱۳۸۵

بهینه ‎سازی سایت‎های شبکه موبایل فاز سوم توسعه شرکت ارتباط سیار در استان‎های خراسان که بهینه سازی شامل انجام تست میدانی، اندازه‎گیری و مقایسه‎ی پارامترها با مقادیر طراحی شده بوده است. جمع‎آوری اطلاعات در دو قسمت اطلاعات طراحی و اطلاعات شبکه انجام شده است.

 

خرید و نصب و راه اندازی تابلوهای LED

کارفرما: سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد

زمان: ۱۳۸۵

خرید و نصب و راه‎اندازی  ۳ عدد تابلو پیام متغییر (LED) انجام شده است. از مشخصات سخت‎افزاری تابلوها می‎توان ارتباط با مرکز کنترل ترافیک از طریق خطوط تلفنی Leased و شبکه‎ی بی‎سیم اترنت موجود در مرکز کنترل ترافیک و تقاطع‎های سطح شهر، مجهز بودن به سیستم نگهبانی دیجیتالی و مجهز بودن به سیستم کنترل مصرف انرژی متناسب با نور محیط را نام برد. هم‎چنین از مشخصات نرم افزاری می‎توان نمایش پیام‎ها به صورت خطی یا حرکتی، امکان تعریف پروتکل‎های ارتباطی جدید برای نرم‎افزار و انتخاب تابلوی مورد نظر از بین تابلوهای متعدد را نام برد.

 

 

 

خرید و نصب و راه اندازی شمارشگرهای راداری

کارفرما: سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد

زمان : ۸۶-۱۳۸۵

این شمارشگرها دارای سامانه‎ی نرم‎افزاری تشخیص خودکار عیوب بوده و قادر به تشخیص خودروی متوقف شده، بلوک‎های وسط جاده و خودروهای با سرعت بالا می‎باشند. این شمارشگرها قابلیت انتقال اطلاعات به صورت بی‎سیم با برد ۳۰ کیلومتر را نیز دارند. در سال‎های ۸۵ (۲ عدد) و ۸۶ (۲ عدد) شمارشگرها در مبادی ورودی و خروجی شهر مشهد خرید و نصب و راه‎اندازی شدند.

 

 

 

طراحی و ساخت ترازوی الکترونیکی

 

 

طراحی و تولید مجموعه سرو کنترل آزمایشگاه کنترل

 

 

طراحی و تولید مجموعه آزمایشگاهی ماشین های الکتریکی